Манчестър Юнайтед 2-2 Тотнъм: Сър Джим Ратклиф става свидетел на трилър, докато Родриго Бентанкур печели равенството на Спърс 2-2 след удари на Расмус Хойлунд и Маркъс Рашфорд... сега той ще има представа за мащаба на задачата си
Daily Mail | 2024-01-15 | 03:51:24

Юнайтед се паникьосваха всеки път, когато Спърс наложиха корнер и гостите лесно можеха да вкарат повече от веднъж от стандартни положения. И въпреки че беше забавен мач, Спърс бяха по-сплотеният отбор, страната с идентичност, страната, която изглеждаше сякаш е във възходяща крива, а не е заседнала на неутрално място.

Резултатът остави Юнайтед да изнемогва на седмо място, с осем точки изоставане от Спърс, които са пети, и с осем точки по-малко от местата в Шампионската лига, което трябва да е минимално изискване за Ерик тен Хаг и неговите играчи . Юнайтед не е нищо, ако не и противоречие, така че това беше мач, който ще остави Ратклиф с много повече въпроси, отколкото отговори.

Сър Джим Ратклиф седеше до легендарния бивш мениджър на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън на Олд Трафорд, докато гледаше как Червените дяволи играха вълнуващо равенство 2-2 срещу Тотнъм в първия му мач на живо след поглъщането

Срамежливият за гол Расмус Хойлунд откри гола за Манчестър Юнайтед с отличен завършек в първите три минути

Ричарлисън отговори за Тотнъм с мощен удар с глава от корнер на Педро Поро, което направи шест гола в шест мача за Спърс

Двамата шефове се усмихнаха, докато си стиснаха ръцете на пълен работен ден, печелейки дял от плячката след атакуващ трилър в Манчестър

Мачът беше много по-окуражаващ за Спърс. Като начало те бяха по-добрата страна дори без Сон Хюн-мин, техният капитан и най-добър играч, който гостува на Купата на Азия. Те почти се върнаха в пълна сила след кризата с контузията, която ги сполетя, и изглеждат близо до възвръщането на формата, която ги изстреля на върха на таблицата по-рано този сезон.

Юнайтед приветства завръщането на набор от играчи, завърнали се от контузия на пейката, а Спърс успяха да пуснат Мики ван де Вен и Кристиан Ромеро заедно в централната защита за първи път след апокалиптичната загуба у дома от Челси в началото на ноември, когато Ромеро беше изгонен, а Ван де Вен нарани сухожилие.

Тяхното събиране в защита не можа да попречи на Юнайтед да поведе в рамките на три минути. Ходът започна с изхвърляне от Андре Онана и стигна до Маркъс Рашфорд, който тичаше към защитата на Спърс и танцуваше покрай двама защитници, докато се опитваше да намери място за удар.

Бягството му беше спряно от удар на Дестини Удоги, но топката падна в Хойлунд, който направи крачка вляво и след това удари неудържим ляв крак, стреляйки високо покрай Гулиелмо Викарио и в покрива на мрежата на Тотнъм.

Никой не очакваше Спърс да бъдат уплашени от неуспеха си и те скоро взеха играта на опонентите си. Новото попълнение на заема Тимо Вернер стреля с глава точно встрани, а след това Родриго Бентанкур се извиси най-високо при ъглов удар и насочи мощен удар с глава покрай Онана само за Диого Далот, който кимна от линията.

Далот също беше на линията няколко минути по-късно, този път за защита на корнер. Но този път нямаше шанс. Този път Ричарлисън се издигна най-високо при корнер и той погледна топката покрай Онана и Далот от шест ярда и я видя как се сгуши в ъгъла на мрежата. Шпорите бяха на ниво.

Вашият браузър не поддържа iframes.

Маркъс Рашфорд, който изглежда ще се завърне във форма, уволни втория домакин на Манчестър Юнайтед преди почивката на Олд Трафорд

„Господата“ на Манчестър Юнайтед изглеждаха старателно насладете се на надпреварата – особено когато домакините печелеха на полувремето

Но халфът Родриго Бентанкур изравни за Тотнъм малко след началото на второто полувреме, връщайки отбора си на ниво

Вернер отправи удар към ред Z, което може би накара някои фенове на Челси да се усмихнат след трудния му период на Стамфорд Бридж, а седем минути преди почивката Юнайтед накара Спърс да плати за не успяха да превърнат растящата си увереност в повече голове.

Шпорите яхнаха късмета си веднъж, когато Удоги насочи топката с глава към собствената си греда, когато се опитваше да изчисти центриране от Рашфорд, но нямаше спасение минута по-късно, когато Бруно Фернандеш пусна топката към нападателя на Англия отляво.

Рашфорд изигра хитро едно-две с Хойлунд и когато Ван де Вен се опита да спре удара му, като се хвърли, за да го предизвика, усилието на Рашфорд мина през краката му и се изви отвъд Викарио в далечната греда.

На Юнайтед обаче им е трудно да запазят преднина и те почти допуснаха нов изравнителен гол дълбоко в добавеното време в края на първото полувреме. Отново тяхната оценка при ъглов удар беше лоша и Ромеро се извиси над Коби Майноо и удари с глава долната част на гредата от упор.

Юнайтед не си научиха урока. Второто полувреме беше само на 50 секунди, когато Вернер пусна топка в наказателното поле, към която Бентанкур изтича. Бентанкур го прие с крачка и заобиколи Джони Еванс твърде лесно, преди да насочи удара си през Онана и високо в мрежата.

Ерик тен Хаг (горе) ще бъде доста доволен от Равенство 2-2, въпреки че неговият отбор изглеждаше опасен на контра, въпреки че неговият отбор беше почти победител дълбоко в добавеното време, като Скот Мактоминей пропиля златна възможност при смъртта

Шотландският полузащитник имаше свободен удар с глава в последните моменти на мача, но погрешно насочи усилието си към напречната греда на Спърс

Тимо Вернер изигра първия си мач за Тотнъм, откакто завърши преместването си под наем в екипа на северен Лондон по-рано тази седмица

Шпорите бяха по-добрата страна през голяма част от останалата част от мача, но въпреки че мачът все още беше бърз и яростен, шансовете изчезнаха. Юнайтед изглеждаше нервен всеки път, когато Спърс налагаше корнер – имаше 13 за гостите по време на мача – но топката никога не попадаше напълно за тях в наказателното поле.

Постекоглу даде дебют на новото попълнение Раду Драгусин в последните минути, когато Ван де Вен започна да се бори с крампи, но беше безсилен да се намеси в последната минута на добавеното време, когато Юнайтед трябваше да спечели мача.

Алехандро центрира добре в наказателното поле на Спърс и резервата Скот Мактоминей се издигна в прекрасна изолация, за да го посрещне на осем ярда. Голът подкани, но Мактоминей не можа да удържи удара си с глава и той прелетя точно над гредата.

Публиката изстена, Мактоминай обхвана главата си с ръце и, в режисьорската ложа сър Джим започна да придобива представа за мащаба на задачата, която го очаква.